PENZION B&L

Turistika na Rokycansku

Rokycansko je druhým nejmenším okresem v Čechách, s téměř 46 tisíci obyvatel. Největším městem je okresní město Rokycany s 16 tisíci obyvateli. Okresem prochází trasa dálnice Praha - Norimberk a hlavní železniční spojnice mezi Plzní a Prahou.

Oblast Rokycanska s množstvím lesů , mírně zvlněná krajina Podbrdska, okouzlující úddolí Berounky s Přírodním parkem Horní Berounka a oblast Zbirožska náležející do CHKO Křivoklátsko – biosférické rezervace UNESCO lákají turisty k rekreaci a objevovánínových, dosud nepoznaných zákoutí

K turisticky nejatraktivnějším místům patří vodní hamr v Dobříce s ukázkami prací na dobovém zařízení, Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech s hodnotnými paleontologickými sbírkami, zřícenina gotického hradu Libštejn, kaple Navštívení P. Marie na Vršíčku u Rokycan a Zbiroh s renesančním zámkem, Muzeem J. V. Sládka a řadou stavebních památek. Z dalších zajímavostí je třeba připomenout Městské muzeum v Radnicích, kostel P.M. Sněžné, Mariánský sloup a městskou radnici v Rokycanech, hrobku rodiny Štemberků ve Stupně, dřevěný přívoz v Darové a Ejpovické útesy.

Rokycanskem vede celá řada cest pro pěší i cyklotrasy, na kterých se můžete seznámit s množstvím přírodních zajímavostí, kulturních památek a se stavbami roubené lidové architektury.